Zabieg wykonany jest przy użyciu delikatnych kosmetyków MEDIDERMA, SESDERMA, Perfect Image oraz firmy MAD.  Polega na manualnym oczyszczeniu skóry twarzy z zaskórników i martwego naskórka przywraca cerze blask i świeży koloryt.
Jest idealnym przygotowaniem do innych zabiegów np. peelingu kawitacyjnego lub oxybrazji  połączonej z kwasami (do wyboru w zależności od problemu) np.MANDELAC PEEL , AZELAC PEEL,  C-peel 30% . Zabieg oczyszczania sprawia, że skóra tak szybko się nie zanieczyszcza a preparaty lepiej się wchłaniają.

czas 90 min.

Zabieg polega na delikatnym złuszczaniu naskórka pod ciśnieniem przy pomocy tlenu oraz rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Oxybrazja wykonywana jest „na mokro” co daje natychmiastowe ukojenie i odświeżenie a tlen dodatkowo odżywia skórę. Zalecany jest szczególnie  osobom o wrażliwej cerze, naczyniowej, suchej a także trądzikowej (zmniejsza wydzielanie sebum i powstawanie stanów zapalnych). W połączeniu  z kwasami firmy Mediderma może redukować; zmarszczki, przebarwienia oraz blizny.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla lepszych rezultatów  zalecana jest jednak seria. Można ją wykonywać co tydzień w seriach 3-4 zabiegów dla osiągnięcia konkretnego efektu, lub raz na 2-4 tygodnie jako jednorazowe odświeżenie i oczyszczenie skóry , na przykład przed większym wyjściem.

 W niektórych  przypadkach jednak nie zaleca się wykonania zabiegu. Są to: opryszczka, ostre ropne zapalenie skóry, ostre zapalenie zatok, zakażenia grzybicze         i wirusowe, łuszczyca, naczyniaki płaskie i jamiste, liszajec oraz wysokie ciśnienie.

czas zabiegu    30-40 min.

Oczyszczanie wodorowe to innowacyjny zabieg, którego działanie polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Pełny zabieg składa się z peelingu kawitacyjnego, oczyszczania wodorowego, hydrobrazji, ultradźwięków i fali radiowej.

Takie połączenie zabiegów powoduje redukcję zmarszczek, głębokie oczyszczenie, zmniejszenie przebarwień, złagodzenie stanów zapalnych a także poprawę napięcia skóry.

Przeciwwskazania :

Ciąża, laktacja, epilepsja, obecność metalowych implantów

w miejscu które ma być poddawane zabiegowi, zakażenia wirusowe, nowotwory skóry, cukrzyca, rozrusznik serca.

Zabieg powtarzamy co 10-14 dni. Zabieg powtarzamy co 10-14 dni.

Czas zabiegu 40-60 min.

Oczyszczanie wodorowe można łączyć z peelingami chemicznymi MEDIDERMA lub z mikrodermabrazją.

gabinet kosmetyczny lublin czuby

Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę za pomocą ultradźwięków z zaskórników, nadmiaru sebum oraz martwego naskórka. Po zabiegu skóra robi się gładsza, jaśniejsza, zwężają się pory, spłycają się drobne zmarszczki i blizny a preparaty aplikowane po peelingu lepiej się wchłaniają.

Peeling kawitacyjny idealnie nadaje się do skór wrażliwych z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi.

Przeciwwskazania:

-ciąża
-rozrusznik serca, ciężkie choroby serca
-epilepsja
-metalowe części w obrębie wykonywanego zabiegu np. aparat na zęby, implanty
-ekstrakcja zęba
-opryszczka
-trądzik różowaty
-podwyższona temperatura
-choroby nowotworowe

Peeling kawitacyjny wykonujemy w serii od 5 do 10 zbiegów co tydzień-dwa tygodnie.
czas zabiegu od 15 do 20 min.

Mikrodermabrazja polega na bezinwazyjnym mechanicznym ścieraniu wyłącznie warstwy rogowej naskórka pod stałą kontrolą wizualną gwarantując precyzję zabiegu. Kontrolowana mikrodermabrazja w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmetykami pomaga uzupełnić składniki odżywcze, pobudza aktywność komórkową, wzmaga syntezę kolagenu, elastyny, spłyca blizny ,zmarszczki i rozstępy, oraz rozszerzone pory a także oczyszcza z zaskórników.
Polecamy połączenie mikrodermabrazji z peelingiem kawitacyjnym w celu zdezynfekowania skóry i zamknięcia porów lub z kwasami MEDIDERMA.

Czas zabiegu to około 30-45min.
Liczbę zabiegów oraz odstępy między nimi dobieramy zawsze do indywidualnych potrzeb
i rodzaju skóry klientki. .

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej:

-zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny)
-zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa)
-zakażenia grzybicze
-trądzik krostkowy, ropowiczy, różowaty
-uszkodzenia ciągłości tkanek
-nowotwory skóry i znamiona
-terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa)
-naczyniaki jamiste
-skłonność do bliznowców
Nie ma przeciwwskazań w przypadku ciąży, menstruacji, skóry opalonej, skóry płytkounaczynionej.

Azelac peel 

to linia produktów na bazie kwasu azelainowego opracowana z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Kwas ten charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi, zwalcza bakterie, a także rozjaśnia przebarwienia pozapalne.

Wskazania:

Trądzik różowaty, trądzik, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne problemy pigmentacyjne.

Kwas pirogronowy- leczenie trądziku

Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Zmniejsza rogowacenie, działa seboregulująco, rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe.  Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy wiąże wodę  w naskórku dzięki czemu drobne zmarszczki i blizny ulegają spłyceniu.

Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy      i porównywalnym do TCA, jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień.