Zabieg wykonany jest przy użyciu delikatnych kosmetyków MEDIDERMA, SESDERMA. Polega na manualnym oczyszczeniu skóry twarzy z zaskórników i martwego naskórka przywraca cerze blask i świeży koloryt.
Jest idealnym przygotowaniem do innych zabiegów.

Po zabiegu należy skórę dwa razy dziennie nawilżać kremami o lekkiej konsystencji, można także raz w tygodniu wykonać serię zabiegów peelingu kawitacyjnego. Powoduje on, że skóra tak szybko się nie zanieczyszcza a preparaty lepiej się wchłaniają.

Kilka dni po oczyszczaniu skóry polecamy wykonanie oxybrazji połączonej z kwasem (do wyboruw zależności od problemu) np.MANDELAC PEEL , AZELAC PEEL lub z zabieg z wit. C 30%.

czas 90 min.

Oxybrazja polega na delikatnym złuszczaniu naskórka. Wykonywany jest pod ciśnieniem przy pomocy tlenu oraz rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Oxybrazja wykonywana jest „na mokro” co daje natychmiastowe ukojenie, a tlen dodatkowo odżywia skórę. Zabieg ten szczególnie zalecany jest dla osób o wrażliwej skórze, naczyniowej, suchej a także trądzikowej (zmniejsza wydzielanie sebum i powstawanie stanów zapalnych. Oxybrazja działa odświeżająco, wygładzająco i rozjaśniająco. Usuwa martwy naskórek i zaskórniki oraz zwęża pory.  W połączeniu        z kwasami firmy Mediderma może redukować; zmarszczki, przebarwienia oraz blizny.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla lepszych rezultatów  zalecana jest jednak seria. Można go wykonywać co tydzień w seriach 3-4 zabiegów dla osiągnięcia konkretnego efektu, kolejny zabieg w zależności od reakcji skóry raz na 2-4 tygodnie lub jako jednorazowe odświeżenie        i oczyszczenie skóry , na przykład przed większym wyjściem.

 W niektórych  przypadkach jednak nie zaleca się wykonania zabiegu. Są to: opryszczka, ostre ropne zapalenie skóry, ostre zapalenie zatok, zakażenia grzybicze i wirusowe, łuszczyca, naczyniaki płaskie i jamiste, liszajec oraz wysokie ciśnienie.

czas zabiegu    30-40 min.

Oczyszczanie wodorowe to innowacyjny zabieg,którego działanie polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru,które oczyszczają komórki skóry.

Pełny zabieg składa się z peelingu kawitacyjnego, oczyszczania wodorowego, hydrobrazji, ultradźwięków i fali radiowej.

Takie połączenie zabiegów powoduje redukcję zmarszczek, głębokie oczyszczenie, zmniejszenie przebarwień, złagodzenie stanów zapalnych     a także poprawę napięcia skóry.

Przeciwwskazania: 

Ciąża, laktacja, epilepsja, obecność metalowych implantów

w miejscu które ma być poddawane zabiegowi, zakażenia wirusowe,nowotwory skóry, cukrzyca,rozrusznik serca

Zabieg powtarzamy co 10-14 dni. Zabieg powtarzamy co 10-14 dni.

Czas zabiegu 40-60 min.

Zabieg można łączyć z peelingami chemicznymi MEDIDERMA

lub z mikrodermabrazją.

Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę za pomocą ultradźwięków z zaskórników, nadmiaru sebum oraz martwego naskórka.
Po zabiegu skóra robi się gładsza,jaśniejsza, zwężają się pory, spłycają się drobne zmarszczki i blizny a preparaty
aplikowane po peelingu lepiej się wchłaniają.

Peeling kawitacyjny idealnie nadaje się do skór wrażliwych z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi.

Przeciwwskazania:

-ciąża
-rozrusznik serca
-ciężkie choroby serca
-epilepsja
-metalowe części w obrębie wykonywanego zabiegu np. aparat na zęby, implanty
-ekstrakcja zęba
-opryszczka
-trądzik różowaty
-podwyższona temperatura
-choroby nowotworowe

Peeling kawitacyjny wykonujemy w serii od 5 do 10 zbiegów co tydzień-dwa tygodnie.
czas zabiegu od 15 do 20 min.

Mikrodermabrazja to w pełni bezpieczna a zarazem bardzo skuteczna metoda złuszczania naskórka.
Polega ona na bezinwazyjnym mechanicznym ścieraniu wyłącznie warstwy rogowej naskórka, pod stałą kontrolą wizualną gwarantując precyzję zabiegu. Kontrolowana mikrodermabrazja w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmetykami pomaga uzupełnić składniki odżywcze,pobudza aktywność komórkową, wzmaga syntezę kolagenu,     elastyny,spłyca blizny ,zmarszczki i rozstępy,oraz rozszerzone pory a także oczyszcza              z zaskórników.
Polecamy połączenie mikrodermabrazji z peelingiem kawitacyjnym w celu zdezynfekowania  skóry i zamknięcia porów lub z kwasami MEDIDERMA.

Czas zabiegu to około 30-45min.
Liczbę zabiegów oraz odstępy między nimi dobieramy zawsze do indywidualnych potrzeb
i rodzaju skóry klientki. .

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej:

-zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny)
-zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa)
-zakażenia grzybicze
-trądzik krostkowy, ropowiczy
-trądzik różowaty
-skóra powiek
-uszkodzenia ciągłości tkanek
-nowotwory skóry i znamiona
-terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa)
-naczyniaki jamiste
-skłonność do bliznowców
Nie ma przeciwwskazań w przypadku ciąży, menstruacji, skóry opalonej, skóry płytkounaczynionej.

Azelac peel 

to linia produktów na bazie kwasu azelainowego opracowana z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Kwas azelainowy charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi rozmnażanie reaktywnych form tlenu oraz regulującymi pigmentację skóry.

Wskazania:

Trądzik różowaty, trądzik, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne problemy pigmentacyjne.

Kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy korneocytami i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.

Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy i porównywalnym do TCA, jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień.