Skóra tłusta

Skóra tłusta dotyczy głównie twarzy i owłosionej skóry głowy, ale również górnej części pleców i klatki piersiowej. Może sprzyjać niektórym chorobom skóry, takim jak trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie, łupież.

Cechy charakterystyczne: jest błyszcząca, rozszerzone pory, jest gruba, mało wrażliwa i mniej podatna na podrażnienia. Ze względu na nadmiar wydzielania łoju często pojawiają się widoczne zaskórniki. Przyczyną powstawania skóry tłustej jest nadmierne wydzielanie łoju. Pojawia się w okresie dojrzewania, ale może przetrwać do wieku dorosłego. Wydzielanie łoju jest uzależnione od regulacji hormonalnej, ale bywa, że nasila się pod wpływem czynników drażniących.

Pielęgnacja takiej cery jest dosyć kłopotliwa. Należy unikać przede wszystkim zasadowych mydeł, unikać intensywnego odtłuszczania preparatami z alkoholem, należy używać płynnych emulsji zawierających łagodne środki powierzchniowo-czynne na przykład Lipo aminokwas, stosować produkty na bazie siarki organicznej, kwas azelainowy.

Zaburzona bariera hydrolipidowa

Co tworzy barierę hydrolipidowa?

-kropelki potu, 98% wody, mocznik, kwas mlekowy,
związki mineralne jak potas, żelazo,
-sebum (NMF (naturalny czynnik nawilżający),
glicerydy, woski, skwalen, kwasy tłuszczowe, cholesterol.                                                             

Bariera hydrolipidowa ma za zadanie natłuszczać skórę, chronić przed utratą ucieczki wody ze skóry a także przed czynnikami zewnętrznymi.

Co wpływa na zaburzenia?
-częste peelingi mechaniczne,
codzienne stosowanie agresywnego mycia za pomocą mydła lub silnych żeli myjących,
szczoteczek sonicznych (lub innych pomocników” w myciu.
-suche powietrze, nadmierne promieniowanie uv

Jak rozpoznać , że mamy uszkodzony płaszcz hydrolipidowy:

-czerwona i ciagle napieta
podatna na urazy mechaniczne, może pękać
bolesna w dotyku
bardziej podatna na podrażnienia i zmiany chorobowe wysuszona i odwodniona
Jak zadbać o taką cerę ?

Należy wzbogacić swoją pielęgnację o kosmetyki, które mają w składzie kwasy tłuszczowe, skwalen, lipidy, oleje roślinne.

Nanotechnologia-  jak przedostać się w głąb skóry .

Skóra to pierwsza bariera ochronna ciała. Jest praktycznie nienaruszalna, dzięki czemu chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi. Ta niewielka przepuszczalność skóry to jedno z największych wyzwań dermokosmetyki, ponieważ przeniknięcie składników aktywnych przez warstwę rogową jest niezbędne dla skutecznego działania.
Zaletą zamknięcia składników aktywnych w liposomach o rozmiarze nano jest to, że lepiej przenikają przez warstwy skóry, dzięki czemu zapewniają efekty wcześniej nieosiągalne. Elastyczna struktura cząsteczek umożliwia skuteczne wnikanie oraz przenoszenie składników czynnych tam, gdzie są one potrzebne: do warstwy rogowej, skóry właściwej, a także tkanki podskórnej. Docierają nawet do rogówki i tkanki łącznej, przenikając przez powiekę czy macierz paznokcia. We wnętrzu liposomów Sesderma, kosmetyków na których pracuję zamykane są różne składniki czynne, zarówno rozpuszczalne w wodzie (witamina C, kwas glikolowy, kwas ferulowy), jak i w tłuszczach (witaminy A, D i E), a także substancje o dużym rozmiarze cząsteczki, takie jak kwas hialuronowy, wyciąg z placenty czy komórki macierzyste.

Być może spotkałaś się już kiedyś z określeniem dermokosmetyki. To produkty, które przeznaczone są do kompleksowej pielęgnacji skóry, zwłaszcza problematycznej, choć nie tylko. Znaleźć je można w aptekach, a także w sklepach internetowych. Dermokosmetyki do twarzy i ciała cieszą się dużym powodzeniem i przez wiele osób są często uznawane za lepsze, skuteczniejsze, bezpieczniejsze i godniejsze zaufania niż produkty, które można spotkać na drogeryjnych półkach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych wyjątkowych kosmetyków, zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas tekstu. Dzięki niemu poszerzysz swoją wiedzę o dermokosmetykach i dowiesz się między innymi, jak działają oraz dla kogo są przeznaczone.

Dermokosmetyki

Wybór jest naprawdę spory: dermokosmetyki do twarzy, na trądzik, do włosów, pod oczy, dla mężczyzn, dla dzieci itd. Różnią się między sobą przeznaczeniem, składem czy działaniem. Zacznijmy jednak od postaw i odpowiedzmy sobie na pytanie: czym są dermokosmetyki? To potoczna nazwa dla produktów, które powstały specjalnie z myślą o pielęgnacji cery problemowej lub ze zmianami chorobowymi, ale nie tylko – dermokosmetyki Sesderma występują też w linii nawadniającej dla cer nieproblematycznych. Są one hipoalergiczne, a w ich składzie można znaleźć wiele innowacyjnych składników aktywnych, które pomagają uporać się z konkretnymi problemami skórnymi. Sięgając po dermokosmetyki do mycia twarzy, pod oczy itd., należy pamiętać o tym, że zawsze warto dobierać je do indywidualnych potrzeb swojej skóry.

W jaki sposób działają dermokosmetyki dla mężczyzn, kobiet i dzieci?

Pomimo tego, że dermokosmetyki można dostać w aptekach, należy pamiętać o tym, że to produkty, które same w sobie nie leczą. Mają stanowić wspomaganie terapii, uzupełniać leczenie farmakologiczne oraz poprawiać kondycję skóry podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nie zastąpią wizyt u dermatologa oraz niezbędnych leków, ale z pewnością będą stanowić nieocenione wsparcie i uzupełnienie specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Produkty te działają silniej niż klasyczne drogeryjne kosmetyki. Zawierają w sobie substancje, które mają za zadanie oddziaływać nawet w najgłębszych warstwach skóry, poprawiając jej kondycję od środka. W zależności od przeznaczenia dermokosmetyki do twarzy i ciała nie tylko będą pielęgnować, ale także mogą niwelować zmarszczki i przebarwienia, regulować pracę gruczołów łojowych, dogłębnie nawilżać itd. Ponownie warto tutaj podkreślić konieczność odpowiedniego dobrania takiego kosmetyku. Powinien on odpowiadać wszelkim potrzebom Twojej skóry – produkt, który świetnie spisuje się u koleżanki z trądzikiem, niekoniecznie zdziała cuda u Ciebie.

Dla kogo są dermokosmetyki?

Już na samym początku, tłumacząc to, czym są dermokosmetyki do twarzy i ciała, zaznaczyliśmy, że przeznaczone są one głównie dla osób z problemami skórnymi. „Głównie” to słowo klucz, ponieważ mogą z nich korzystać także inne osoby. Poleca się ich stosowanie między innymi przy skórze wrażliwej ze skłonnością do podrażnień i alergii, u dzieci, a także u kobiet w ciąży. Faktem jest, że po dermokosmetyki może sięgnąć każdy, kto chce w bezpieczny i skuteczny sposób pielęgnować swoją skórę.

Po produkty te warto sięgać między innymi w przypadku, gdy walczysz z:

  • trądzikiem – dermokosmetyki na trądzik pomagają zapanować nad stanem skóry; redukują błyszczenie, regulują wydzielanie sebum, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a przy tym delikatnie pielęgnują, nie obciążając skóry i nie zatykając porów;
  • atopowym zapaleniem skóry (AZS) – dermokosmetyki do twarzy i ciała przy AZS będą intensywnie nawilżać skórę i wspomagać ją w procesach regeneracyjnych; pomogą też zredukować uczucie uporczywego swędzenia;
  • łuszczycą – dermokosmetyki będą wspierać organizm w procesie gojenia zmian skórnych, łagodzić uczucie świądu, a także hamować procesy nadmiernego rogowacenia skóry;
  • trądzikiem różowatym – w tym przypadku dermokosmetyki będą wyciszać rumień, wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry i zmniejszać jej nadwrażliwość.

Dermokosmetyki do twarzy, pod oczy, do włosów itd. będą też dobrym rozwiązaniem dla:

  • posiadaczy skóry wrażliwej – ze względu na swoje hipoalergiczne formuły i bezpieczeństwo stosowania; kosmetyki będą nawilżać, odżywiać oraz koić skórę ze skłonnością do podrażnień;
  • niemowlaków i małych dzieci – zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i w przypadku różnych dolegliwości, np. odparzeń czy ciemieniuchy; należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dobrać kosmetyk do indywidualnych potrzeb skóry malucha;
  • kobiet w ciąży – ze względu na duże bezpieczeństwo, jakie zapewniają, dermokosmetyki do twarzy i ciała są częstym wyborem przyszłych mam. W trakcie ciąży skóra niekiedy staje się wrażliwsza i reaguje na kosmetyki zupełnie inaczej niż wcześniej. Dzięki dermokosmetykom kobiety spodziewające się dziecka mogą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Sesderma oferuje szeroki wybór skutecznych dermokosmetyków o różnym działaniu. Wśród nich znajdziesz między innymi linię przeciwstarzeniową Acglicolic o właściwościach złuszczających, odmładzających, nawilżających i przyspieszających regenerację skóry. Jeżeli szukasz preparatów zmniejszających głębokość i długość rozstępów, zachęcamy do zapoznania się z linią Estryses, która pobudza syntezę kolagenu. Z kolei do pielęgnacji włosów i skóry głowy warto włączyć preparaty z linii Seskavel.

Jak znaleźć dobre dermokosmetyki?

Niezależnie od tego, czy interesują Cię dermokosmetyki do mycia twarzy, produkty w formie kremów lub balsamów, niezwykle ważną kwestią jest ich dobór pod kątem Twoich potrzeb. Najlepsze dermokosmetyki to nie te, które takim mianem określił producent, ale te, które Ci służą. Dobór odpowiedniego produktu jest kwestią bardzo indywidualną. Najlepiej patrzeć nie tylko na działanie interesującego Cię produktu, lecz także na jego skład. Być może pierwsza próba będzie nietrafiona, ale zachęcamy do tego, aby się nie zrażać i testować różne kosmetyki, aż do momentu, w którym znajdziesz produkt idealnie dopasowany do Ciebie. A jeśli interesują Cię dermokosmetyki i chcesz wypróbować je w codziennej pielęgnacji, zapraszamy do wypróbowania naszych produktów. 

Propozycje od firmy Sesderma powstały dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań i wykorzystaniu wyników zaawansowanych badań naukowych. Markę wyróżnia między innymi nanotechnologia, która pozwala na przenoszenie składników aktywnych do najgłębszych warstw skóry. Ponadto umożliwia ona także wzmocnienie efektu ich działania oraz zwiększenie stabilności (zwłaszcza witaminy A i C). Firma Sesderma jest również pionierem w genokosmetyce oraz opracowała innowacyjne rozwiązanie 3-retinol system. Bez wątpienia w rozbudowanej ofercie znajdziesz odpowiednie dermokosmetyki dla siebie.

Kosmetyki z retinolem robią prawdziwą furorę! Najczęściej sięgają po nie osoby z cerą dojrzałą, ale sera i kremy z tym składnikiem kuszą także nieco młodszych ludzi, chcących zatrzymać młodzieńczy wygląd na dłużej. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat produktów z retinolem oraz o tym, jak wpływają one na naszą skórę, gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem. Z pewnością znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań dotyczących kremów i innych kosmetyków z retinolem, w tym linii ani-aging.

Retinol – co to jest?

Zanim przejdziemy do rozważań nad tym, jakie jest dobre serum z retinolem lub kiedy najlepiej zacząć stosować krem z tym składnikiem, poświęćmy chwilę podstawom. Co to właściwie jest retinol? Prawdopodobnie już nie raz słyszałaś tę nazwę, na przykład w telewizyjnych reklamach kosmetyków, zwłaszcza tych o działaniu przeciwstarzeniowym. Nic w tym dziwnego, ponieważ retinol uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych, a równocześnie należy także do najlepiej przebadanych składników anti-aging. Działa przeciwstarzeniowo oraz przeciwzmarszczkowo, pozwalając zachować skórze zdrowy, młodzieńczy wygląd na dłużej. Retinol to aktywna postać witaminy A, która oddziałuje na skórę, między innymi pobudzając produkcję kolagenu. Dodatkowo ma delikatnie działanie złuszczające, wspomaga regulowanie wydzielania sebum, a także poprawia cykl odnowy komórkowej.

Nic więc dziwnego, że kremy z retinolem cieszą się tak dużą popularnością. W obecnych czasach wielu osobom zależy na dobrym wyglądzie. Kosmetyki zawierające w sobie składnik będący bohaterem niniejszego artykułu zdecydowanie wspierają nas w walce o zachowanie młodo wyglądającej cery na dłużej.

Jak działa retinol?

Wiesz już, na co może pomóc retinol, i mamy nadzieję, że dostrzegasz, że zdecydowanie warto sięgnąć po kosmetyki (w tym produkty z serii anti-aging), które zawierają go w swoim składzie. Skupmy się teraz na tym, w jaki sposób oddziałuje na naszą skórę ta aktywna postać witaminy A. Retinol ma zdolność przenikania nawet do głębokich warstw skóry, w których skutecznie pobudza komórki do działania. Pod jego wpływem między innymi wzrasta produkcja kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego. Te trzy składniki stanowią bardzo często podstawę, jeżeli chodzi o pielęgnację przeciwstarzeniową. Odpowiadają one między innymi za jędrność naszej skóry, jej nawilżenie i wygładzenie, co przekłada się na jej zdrowy i młody wygląd. Dodatkowo mogą także spowolnić procesy starzenia się skóry.

Efekty, jakie możesz osiągnąć, stosując kosmetyki z retinolem

Odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb krem albo dobre serum z retinolem mogą zdziałać prawdziwe cuda. Regularne stosowanie kosmetyków z tym składnikiem sprawi, że będziesz wyglądać, a przez to także czuć się lepiej! Przejdźmy więc do konkretów – jakie korzyści możesz uzyskać, sięgając po produkty z retinolem w składzie?

  • Gęstszą i jędrniejszą skórę o dobrym napięciu.
  • Gładszą cerę o wyrównanej strukturze i z pogrubionym naskórkiem.
  • Efekt rozjaśnienia i promiennej cery o ładnym, wyrównanym kolorycie, bez przebarwień.
  • Wygładzoną, pozbawioną zaskórników skórę.
  • Pozbawioną zmarszczek (nawet tych głębszych czy utrwalonych) twarz.
  • Efekt odmłodzenia.
  • Wsparcie dla skóry problematycznej, np. trądzikowej.
  • Wsparcie w terapii fotouszkodzeń skóry.
  • Efekt nawilżenia skóry oraz poprawa jej elastyczności.

To tylko niektóre z doskonałych efektów, jakimi mogą pochwalić się osoby, które włączyły do swoich rytuałów pielęgnacyjnych kosmetyki z retinolem. Zachęcamy do tego, aby dać im szansę, chociaż pierwsze spotkanie z tego produktami może nie należeć do najprzyjemniejszych. Stosowanie kosmetyków z retinolem może na początku wywoływać podrażnienia oraz zaczerwienienie skóry, dlatego też osoby początkujące powinny wybierać produkty z niskim stężeniem tej formy witaminy A, a także stosować je w pewnych odstępach czasowych, aby dać skórze czas na przyzwyczajenie się do tego składnika.

Kremy z retinolem – dla kogo?

Dobre serum z retinolem lub inny kosmetyk zawierający w składzie tę substancję będą działać na skórę odmładzająco. Nie oznacza to jednak, że preparaty anti-aging są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób dojrzałych. Stosowanie kosmetyków z retinolem to kwestia indywidualna, która zależy od kondycji skóry. Wcześniejsze ich włączenie do pielęgnacji pomoże spowolnić procesy starzenia się skóry. W przypadku osób starszych produkty zawierające omawianą substancję pomogą uporać się między innymi ze ścieńczeniem naskórka, przebarwieniami i nierównym kolorytem, wiotkością skóry oraz fotouszkodzeniami. Sięgając po kosmetyki z retinolem, za każdym razem należy mieć na uwadze indywidualne potrzeby swojej skóry oraz dopasować do nich stosowane preparaty.

Kiedy sięgać po kosmetyki z retinolem?

Kremy i sera z retinolem najlepiej używać w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Ponieważ tego typu kosmetyki znacznie uwrażliwiają skórę na promieniowanie słoneczne. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej więc sięgać po nie wtedy, gdy dociera do nas mniej słońca. Należy także pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami UVA i UVB. Im wyższe SPF, tym lepiej. W szerokiej gamie produktów marki Sesderma można znaleźć też linię Resveraderm, którą można stosować cały rok z ochroną SPF. Dodatkowo nie zapominaj o regularnym i intensywnym nawilżaniu skóry podczas aplikacji kosmetyków z retinolem lub innymi pochodnymi witaminy A. Ponadto warto zwrócić uwagę między innymi na produkty z serii Regi Age, działające na wszystkie oznaki starzenia się skóry, takie jak odwodnienie, przebarwienia i głębokie zmarszczki. W przypadku skóry dojrzałej, potrzebującej intensywnej terapii przeciwzmarszczkowej doskonale sprawdzą się również propozycje z linii Retises o silnym działaniu wygładzającym.